est | eng | rus

Millised me oleme?

 

Nagu igal muusikaga tegeleval kooslusel, on ka meeskoor Runo üheks peamiseks tegevuseks laulude õppimine ja vastutusrikasteks esinemisteks ning kontsertideks ettevalmistumine. Siiski ei ole kõrge muusikalise taseme tagaajamine ja tuim töö nootide kallal meie koori ainus eesmärk, vaid peamine on ikka tunda laulurõõmu. 

Runos on au sees isamaalisus ja seltskondlik läbikäimine. Erineva tausta ja vanusega mehed moodustavad meeskoorina omamoodi vennaskonna, keda on neljapäeviti proovides ja muudel kooriga seotud üritustel alati hea kohata.

Tavapärane hooaeg Runos algab sügisese saunaõhtuga, kus on hea meenutada suve ja pidada plaane tulevikuks. Aasta jooksul võõrustatakse või ollakse ise külas sõpruskooridel, kellega korraldatakse siis ühiskontserte ja ka vabamaid õhtuid.  Lisaks iga aastasele jõulukontserdile on Runol ka jõulupidu koos kaasadega.

Loomulikult on riigi sünnipäeval, 24. veebruari varahommikul, Runo esindajad kohal pidulikul lipuheiskamise tseremoonial Toompeal. Rääkimata siis suurest laulupeost või meestelaulupäevadest.

Igasuvised jalgrattamatkad on sportlikumaid Runo mehi viinud erinevatesse Eesti nurkadesse. Viimati tutvusime Paldiski, Nõva ja Vormsi kandi vaatamisväärsustega.

Iga kooslus on oma nägu. Selline on suureplaanis nüüd juba pisut üle 60 aasta tegutsenud meeskoor Runo.